VertiGarden

Postup výsadby:

Krok 1

Výsadbovou misku vložte do kovového rámu a nainstalujte hadičku pro kapkovou závlahu.Výsadbovou misku naplňte kvalitním zahradnickým substrátem s přídavkem pomalu rozpustného hnojiva (místo umělého hnojiva je doporučujeme použít vermikompost). Lehce přimáčkneme substrát tak aby dosahoval asi 1 cm pod okraj.Innovative-System

Krok 2

Přiložte víko na výsadbovou misku a zkontrolujte správnou orientaci (musí být shodná jako výsadbové misky, po zavěšení na zeď musí nápis TOP směřovat nahoru). Easy-plantingProvlékněte hadičku kapkové závlahy otvory ve víku. Přimáčkněte víko k okrajům výsadbové misky a k příčkám. Na víko položte drátěnou mřížku a připevněte na 12 místech pomocí fixační pásky.

Krok 3

Nyní pomocí sázecího kolíčku vysaďte rostliny (můžeme použít rostliny v kontejnerech o průměru až 9 cm, případně vysévat semínka přímo do modulů). Po vysázení důkladně zalijte a umístěte moduly na vhodné místo. Pravidelně zalévejte a dopřejte rostlinám čas potřebný pro zakořenění. Easy-to-HangPo 3 až 4 týdnech můžete prokořeněné moduly zavěsit do svislé polohy.
Pro pěstování jsou vhodné všechny druhy rostlin s příhodným vzrůstem například:

Doporučené kombinace rostlin:

Se systemem Vertigarden lze vymýšlet nepřeberné mnoštví kombinací. Více zde …

Letničky vhodné k zavěšení :

Bacopa (Bakopa), Bidens (dvojzubec), Brachycome (všelicha), Calibrachoa (minipetunie, million bells), Fuchsia (fuchsie), Ivy Geranium (převislá pelargonie), Lobelia (lobelka),Sanvilia (sanvitálie), Verbena (sporýš), Scaevola (vějířovka), Begonia (begónie), Diascia (ostruhatka), Impatens (netýkavka).

Vytrvalé rostliny určené na sušší  stanoviště:

Alyssum (tařice), Aubrieta (tařička), Iberis (iberka), Saxifraga (lomikámen), Sedum acre, sexnagulare (rozchodník).

Vytrvalé rostliny s plnou závlahou:

Thymus  (mateřídouška druhy), Lysimachia nummularia (vrbina), Ajuga reptans (z běhovec),
Vinca (druhy – barvínek), Hedera (druhy- břečťan).

 

KOUPIT V E-SHOPU

Calibrachoa-Cabaret-Twist - kopie

White-Delight

Traditional-Mixture-3

Traditional-Mixture-1

Raging-Reds

Out-of-the-Blue

Oranges-and-Lemons