Sada bronzového nářadí PKS - Mira, Pollux, Tucana 13

Kód: 3525
Značka: PKS
5 749 Kč 4 751 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024

Tato sada bronzového nářadí PKS obsahuje srp Tucana, jednozubou motyčku Pollux, sázecí lopatku Mira

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mira

Nejštíhlejší z lopatek, avšak stejně pozoruhodně výkonná. Vhodná k vypichování dlouhých kořenů, vysazování drobnějších rostlin, k práci na skalkách v prostoru zúženém kameny.

Nejmenší ze sester lopatek, která nachází svoje využití všude tam, kde je třeba provádět cílenou popřípadě jemnou práci. Výrazné příčné zakřivení lopatky ji předurčuje k nekompromisnímu pronikání do hloubky i v těžších půdách, což ji předurčuje k vypichování rostlin s dlouhými kořeny.

I při intenzivním používání dochází k minimálnímu opotřebení bronzové části, která si spolehlivě zachovává své ostří vzhledem k relativně tenkému, ale velmi houževnatému bronzovému materiálu. Stabilitu spojení s rukojetí zvyšuje bronzová objímka. Lze počítat s tím, že kvalita lopatky neutrpí ani po desetiletém používání.

Estetický a smyslový požitek při práci s lopatkou umocňuje rukojeť z bukového dřeva ošetřená přírodním olejem.

Na bronzovou lopatku Mira poskytujeme doživotní záruku (= 25 let) na kovové díly a 2 roky na dřevěnou násadu.

Pollux


Malá jednozubá motyčka – unikátní varianta klasické motyčky.

Pollux spojuje výhody kypřícího háku Corvus a klasické motyčky. Plocha motyčky zdůrazňuje svým šípovitým tvarem schopnost snadno pronikat do půdy. Vykované ostří je třeba brát vážně - může ohrozit i vlastní prsty. V prvé řadě je však ostří určeno kořenům plevele. K dosažení maximální účinnosti je třeba vést motyčku při práci spíše tangenciálně (souběžně) s povrchem půdy, jen několik centimetrů pod jejím povrchem.Vzhledem k ostří i překvapivé lehkosti motyčky je vhodné osvojit si jiný způsob práce, než jaký je běžný při použití obvykle tupého a relativně těžkého nářadí.

S bronzovou motyčkou se nekope tolik směrem do půdy, ale spíše se s ní podřezává její svrchní vrstva. V dobře propracovaných půdách se motyčka jen půdou protahuje. Protilehlý trn proniká snadno do hloubky a usnadňuje práci ve ztvrdlé nebo dokonce i kamenité půdě. Snadná ovladatelnost umožňuje pozornou a šetrnou práci v blízkosti kořenového balu bez nebezpečí jeho poranění.

Tato jednozubá kombinace je v porovnání s dvouzubou motyčkou výhodnější pro hustěji zapojené porosty, neboť jeden trn lze snadněji uhlídat než dva. Vzhledem k ostří nástrojů může dojít při nepozornosti k poranění listů volným koncem nástroje.

Rukojeť z bukového dřeva.

K zachování ostří čepele a trnů je vhodné čas od času okraje vyklepat (viz. Corvus nebo všeobecné pokyny). Vyklepáním dochází rovněž ke zhutnění bronzu a tím i ke zvýšení jeho odolnosti a pevnosti. Vyklepávání je tedy způsob, jak svůj nástroj stále zkvalitňovat.

Na bronzovou motyčku Pollux poskytujeme doživotní záruku (= 25 let) na kovové díly a 2 roky na dřevěnou násadu.Tucana


Bronzový srp určený ke sklizni hodnotných bylin.

Léčivé byliny reagují velmi citlivě na způsob sklizně. Již v tomto okamžiku mohou být značně znehodnoceny. Významnou úlohu hraje přitom i styk s dalšími materiály. Bronz je z kovových materiálů nejblíže životu rostlin. Proto je Tucana podnětným impulzem pro všechny, jimž záleží na kvalitě sklizených léčivých bylin a koření.

Zahnutá čepel je naostřena oboustranně. Vhledem k tomu, že ostří nepřichází do styků s půdou, je možné udržovat jej pouze broušením.

Ergonomická rukojeť z jasanového dřeva přispívá k estetickému prožitku z práce.


Na bronzový srp Tucana poskytujeme doživotní záruku (= 25 let) na kovové díly a 2 roky na dřevěnou násadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bronzové nářadí
Hmotnost: 1.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: