Bronzová srdcová motyka velká PKS Sirius 010

Kód: 3399
Značka: PKS
2 599 Kč 2 148 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024

Sirius je klasická velká srdcová motyka. Sirius poskytuje neporovnatelný zážitek při obdělávání půdy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sirius

Klasická srdcová motyka svádějící ovšem svým vzhledem a funkčností k náruživé práci na zahradě.

Sirius poskytuje neporovnatelný zážitek při obdělávání půdy. Čepel je ve dvou rovinách mírně vyklenutá, což jí dodává extrémní pevnost a schopnost pronikat snadno do půdy. Toto vyklenutí zohledňuje totiž pohyb motyky, která při kopání opisuje kruhovou dráhu. Podobně jako u jiných bronzových čepelí, je třeba brát také u motyky Sirius její vykované ostří vážně - může ohrozit i vlastní prsty. V prvé řadě je však ostří určeno kořenům plevele.

K dosažení maximální účinnosti je třeba vést motyčku při práci spíše tangenciálně (souběžně) s povrchem půdy, jen několik centimetrů pod jejím povrchem. Vzhledem k ostří i překvapivé lehkosti motyky je vhodné osvojit si jiný způsob práce, než jaký je běžný při použití obvykle tupého a relativně těžkého nářadí. S bronzovou motykou se nekope tolik směrem do půdy, ale spíše se s ní podřezává její svrchní vrstva. V dobře propracovaných půdách se motyka jen půdou protahuje.

Mimořádnou součástí motyky Sirius je soustružená násada z lipového dřeva. Svým ušlechtilým tvarem oslovuje nejenom estetické cítění, ale zároveň zvyšuje také podstatně svoji lehkostí a ergonomickým utvářením užitnou hodnotu nástroje. Aby nebylo požitků při práci s motykou Sirius málo, dochází při práci s ní často k rozeznění bronzové čepele. Pro rostliny jistě krásná hudba, pro zahrádkáře rovněž.

Ostří lze udržovat vyklepáním za studena (viz. Corvus nebo všeobecné pokyny), popřípadě zabroušením. V krajním případě můžeme okraje motyky ponechat i bez této údržby. Relativně tenký materiál zůstává i po zakulacení hran ještě dostatečně ostrý.

Na bronzovou motyku Sirius poskytujeme doživotní záruku (= 25 let) na kovové díly a 2 roky na dřevěnou násadu.

Parametry produktu:

Délka: 128
Šířka: 14
Hmotnost: 900
Násada: lipové dřevo

Doplňkové parametry

Kategorie: Bronzové nářadí
Hmotnost: 11 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: